KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 7965357
nr 796 5357
Nils Bäcklin
(1913-1989), Sverige
Gouache, Nils Bäcklin, Fiskare, 50-tal, 33 x 75
Nils Bäcklin, svensk bildkonstnär född 1913, död 1989.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 10 december 2012
kl 18:44:44
10/12 16:09:34
Gouache